Potterman

Super wirtualny hogwart magii i czarodziejstwa

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2006-05-29 21:52:06

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Historia Hogwartu

Hogwart założyło 4 czarodziejów.Godryk Gryffindor , Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw i Salazar Slytherin. czarodziejów zgadzało sie ze sobą we wszystkich sprawach tylko jeden nie.Salazar Slytherin chciał żeby szkoła była tylko dla czarodziejów czystej krwi . Gryffindor, Hufflepuff i Ravenclaw byli przeciwni zdaniu Slytherina. Salazar Slytherin zmuszony wiec musiał opuścić szkołe .Jednak przed odejściem legenda mówi ze zbudował tajemną komnate w której mieszkał potwór. Ta komnata jest znana jako dom potwora.

Offline

 

#2 2006-05-29 21:52:30

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Są wątpliwości prosze pytać

Offline

 

#3 2006-05-29 23:43:44

Chang

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 203
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

A kim był ten stwór? Tylko Salazar Slytherin mógł jego zwabić! To gdzie się ten stwór ukrywa?

Offline

 

#4 2006-05-30 13:02:49

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Stworem był bazyliszek .Stwór ukrywa sie w komnacie w którą zbudował Slytherin przed odejściem z zamku.

Offline

 

#5 2006-06-04 14:41:13

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Za takie coś sie chyba orderów nie dostaje

Offline

 

#6 2006-06-04 15:55:21

Cedrik Diggory

Użytkownik

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 37
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Ale powinni zrobić wyjątek

Offline

 

#7 2006-06-04 16:32:09

Lucjusz Malfoy

Administrator

5111315
Zarejestrowany: 2006-06-02
Posty: 351
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Bazylkiszek górą Bazyliszek górą!! Zabija szlamy na miejscu szkoda że niewiadomo gdzie jest teraz i jak go uwolnić i rokazać by zabijał szlamy bo w szkole jest za dużo szlam już

EDIT:

Tego Cerdika Bazylisze też powinien zabić bo odją mi punk za to że on ma na -2 pkt co za lol Dyrektorze powinieneś zato zbanować go a nie szlabany ttylko więcej postów będzie miał bo będzie pisał to nie fair

EDIT 2:

I nawet dyrektorowi odją 1 pkt za to ze mu odjał ja bym sie niedziwil bo cerdik chcial wszystko ze sklepu jak kassy nie miał bo mysla ze ma 1000 galeonów jak sie ma 100 ja mam 0 pkt bo dyrek mi dal za pomoc i dlatego dyrektorowi Potterowi dam też 1 pkt a Cerdikowi do należy się BAN!!!

EDIT 3:

oki dyrektorze odjelem ci pkt ale zato dodam ci 2 ok?? przepraszam pomylilem sie a to wszystko wina Cerdika daj mu BANA!!!

Offline

 

#8 2006-06-05 18:34:02

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Jeszcze nie musimy sie jeszcze wstrzymać

Offline

 

#9 2006-06-06 07:43:42

Lucjusz Malfoy

Administrator

5111315
Zarejestrowany: 2006-06-02
Posty: 351
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Szkoda bo już go pomału nie wytrzymuje :]

EDIT:

OO dzwiny cud Cerdik jest spokojnioejszy i czemu mu dałeś prefekta dy dajesz pierwsym co dojdą nie?? A powinni asłużyć ja ja i Chang a nie :0

Offline

 

#10 2006-06-12 16:09:24

Potter

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-25
Posty: 292
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Nikogo nie było w Hufflepuffu więc mu dałem.Ale on i tak nie siedzi juz na tym forum

Offline

 

#11 2006-06-12 16:17:42

Lucjusz Malfoy

Administrator

5111315
Zarejestrowany: 2006-06-02
Posty: 351
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

To dobrze bo on jest z mojego hogwartu tylko tam jest grzecniejszy

Offline

 

#12 2006-06-23 10:24:08

Bejsa

Drugi Poziom

Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 121
Punktów :   

Re: Historia Hogwartu

Sięgają czasów powyżej tysiąca lat wstecz, kiedy czwórka doświadczonych magów, żyjących między sobą w przyjaźni, zapragnęła przekazywać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu. Były to czasy, kiedy Magia była tępiona, toteż Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Helga Hufflepuff i Rowena Ravenclaw założyli Szkołę Magii i Czarodziejstwa z dala od ludzkich siedzib. Początkowo razem wybierali młodzież posiadającą talent do nauki czarów, jednak z biegiem czasu każdy wyrobił sobie inne zdanie na temat wyboru nowych adeptów sztuki czarodziejskiej. Konflikt zaognił Salazar Slytherin, który dał wyraźnie do zrozumienia, iż pragnie uczyć tylko dzieci z rodzin czarodziejskich. Godryk Gryffindor zamierzał rekrutować młodzież odważną i szlachetną, Rowena Ravenclaw chciała pod swoją opiekę wziąć przede wszystkim osoby bystre i inteligentne, zaś Helga Hufflepuff uczyłaby wszystkich chętnych. Konflikt w sprawie naboru nowych uczniów spowodował, że przyjaźń się rozpadła. Utworzono cztery Domy: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw, gdzie uczniowie byli przyjmowani według kryteriów określonych przez poszczególnych współzałożycieli. Nastał krótki czas zgody. Atmosfera w Hogwarcie ponownie zaczęła się gwałtownie pogarszać z powodu brutalnej rywalizacji między Domami. Jedynym wyjściem było opuszczenie murów szkoły przez samego Salazara, o którym słuch wkrótce zaginął. W tajemnicy przed innymi, krótko przed odejściem zbudował legendarną Komnatę Tajemnic, której mieszkaniec w swoim czasie miał oczyścić szkołę z uczniów, którzy nie pochodzili z czarodziejskich rodzin. Ze zgodnej czwórki pozostała nieprzyjazna sobie trójka magów, których kiedyś łączyła dozgonna przyjaźń. Chcąc, by idee, jakimi kierowali się od początków szkoły w wyborze uczniów przetrwały po nich, stworzyli Tiarę Przydziału.
Coś takiego mam i znalazłam.

Hogwart to najsłynniejsza Szkoła Magii i Czarodziejstwa. Znajduje się w zamku, który leży na skale otoczonej jeziorem. Niedaleko jest Zakazany Las, do którego nie wolno wchodzić i boisko do quidditcha - gry czarodziejów (którą opisałem krótko na stronie Quidditch). Hogwart to "wielki i piękny" zamek, w którym są cztery "domy" (ang."houses)"), wiele sal-klas, w których odbywają się lekcje i wiele innych tajemniczych pomieszczeń. Jego piękno można zobaczyć w filmie "Harry Potter i kamień filozoficzny". Dyrektorem Hogwartu jest profesor Albus Dumbledore, a zastępcą profesor McGonagall.
Gdzie szukać więcej informacji o Hogwarcie? Najlepiej w rozdziałach pierwszego tomu przygód Harry'ego: "Tiara Przydziału", "Mistrz eliksirów" i "Przez klapę w podłodze".
A to jako9 teraz Hogwart nie historia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.callofduty2.pun.pl www.zostanlegenda.pun.pl www.straz112-998.pun.pl www.hakimetin2.pun.pl www.athair.pun.pl